Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) заснувала 15 листопада як "Всесвітній день без алкоголю" з основною метою закликати людей, особливо підлітків і молодих людей у всіх регіонах світу, взяти на себе відповідальність за контроль над споживанням цієї речовини і донести до них інформацію про її небезпечні наслідки.
Вживання алкоголю є одним із провідних факторів ризику смерті та інвалідності у всьому світі.
За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) щорічно близько 3 мільйонів людей у всьому світі помирають від вживання алкоголю, це - одна людина кожні 10 секунд. Алкоголь сприяє виникненню значного переліку неінфекційних захворювань та інших станів здоров'я, від раку до депресії, включаючи травми внаслідок дорожньо-транспортних пригод та міжособистісне насильство, отруєння алкоголем.
Не забувайте, що алкоголь містить калорії та може призвести до збільшення маси тіла, а це є фактором ризику високого артеріального тиску.
Упродовж останніх років відбулася зміна парадигми споживання алкоголю. Незважаючи на поширене раніше переконання, що можна "пити відповідально", зараз визнано, що безпечної дози алкоголю немає. Так, Всесвітня організація охорони здоров'я нещодавно поділилася заявою про вживання алкоголю, де стверджується, що ризики для здоров'я починаються «з першої краплі».
Рекомендації щодо вживання алкоголю:
за можливості взагалі відмовтеся від нього;
якщо зовсім відмовитися від алкоголю складно, то хоча б не пийте більше 1 дози алкоголю на день для жінок та понад 2 дози алкоголю на день для чоловіків;
не вживайте алкоголь, якщо ви вагітні або плануєте вагітність;
запобігайте вживанню алкоголю дітьми та підлітками;
уникайте "тригерів" - місць та людей, які можуть спонукати вживати алкогольні напої;
не тримайте алкоголь вдома;
перейдіть на корисні для вашого здоров’я безалкогольні напої (з фруктів та ягід, наприклад).
Всесвітній день без алкоголю показує людям планети, що тверезість – це не тільки гарне самопочуття, але й безпечне щасливе життя.
Comments