Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів
- Библиотека Бахмут
- 11 квіт.
- Читати 2 хв

11 квітня світ відзначає Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів. Саме цього дня 1945 року відбулося повстання в'язнів концтабору Бухенвальд проти нацистських загарбників і останній в’язень вийшов з його воріт із сумно відомим написом «Jedem das Seine» - «Кожному своє». Після цього хвиля звільнень досягла інших концтаборів – Дахау, Освенціма, Майданека тощо. І відтоді, ця пам’ятна дата болить незагойною раною в серцях народів світу.
Фашистські концтабори були були місцями масового утримання та експлуатації людей , які були ув’язнені та піддані жорстокому режиму під час Другої світової війни. Під час Другої світової війни нацистський режим створив понад 14 тисяч концтаборів, через які пройшли мільйони людей різних національностей. У цих концтаборах утримувалися політичні опоненти, етнічні меншини, люди, які були звинувачені у порушенні закону, заробітчани, засуджені за кримінальні злочини, а також люди, які були заарештовані за свої релігійні переконання.
За роки Другої світової війни через табори смерті пройшли понад 20 мільйонів людей із 30 країн світу. Приблизно 12 мільйонів людей так і не дожили до визволення (серед них близько 2 мільйонів дітей).
Умови у фашистських концтаборах були жорстокі та недодатні для життя. Ув’язнених змушували працювати на важких фізичних роботах та піддавали катуванню. Багато людей загинуло від голоду, хвороб, а також внаслідок насильства. До найвідоміших концтаборів належать Аушвіц, Дахау, Освенцім, Треблінка, Собібор, Майданек та Бухенвальд.
Історія тяжіє до повторів, тому людство не має права забувати її страшні сторінки… Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів вшановує пам'ять всіх, хто постраждав від нацизму та війни. Ми схиляємо голови перед мужністю тих, хто вижив, і з глибокою шаною згадуємо тих, хто не дожив до свободи. Цей день нагадує нам про важливість боротьби проти будь-яких проявів нетерпимості й ненависті, це нагадування про те, як важливо берегти мир, людяність і ніколи не допустити повторення подібної трагедії.
Пам’ятаємо! Вшановуємо!
Comments