top of page
Фото автораБиблиотека Бахмут

Андрій Юрійович Цаплієнко


12 жовтня виповнюється 55 років Андрію Юрійовичу Цаплієнко. Це військовий кореспондент, ведучий та сценарист, режисер документальних фільмів. Автор п'яти книжок. Заслужений журналіст України.


Народився в Харкові 12 жовтня 1968 року. Освіту здобув у Харківському інституті мистецтв (акторський факультет), у Київському міжнародному університеті (факультет журналістики). Закінчив курси підвищення журналістів в Університеті міста Кальмар (Швеція).


Роботу на телебаченні почав у 1989 року, коли був прийнятий освітлювачем на роботу в цех спецосвітлення харківського обласного телецентру. З грудня 1992 року репортер регіональної харківської телекомпанії «Оріон», в 1993 році виходить авторська програма Андрія Цаплієнка «Буря в стакані». У 1995 році в ефірі з’являється програма «Дивна мить» спільного виробництва «Студії +7» та Харківської обласної телерадіокомпанії, автором і ведучим якої стає Андрій Цаплієнко. У 1995 році переходить на харківський телеканал «Приват TV», де обіймає посаду режисера і ведучого.


У 1997 році переїздить до Києва, і недовго працює автором і ведучим програми «Люди» виробництва ТІА «Вікна». У 1998 році приходить на роботу на телеканал «Інтер» (Україна) спочатку ведучим програми «Утречко», а з 1999 року ведучий і керівник програм «N-ний кілометр», «На лінії вогню», «Спецкор».


З 2001 року військовий кореспондент телеканалу «Інтер», вів репортажі під час конфліктів в Афганістані, Македонії, Іраку, Кот-д’Івуарі, Непалі, Шрі-Ланці, Південній Осетії, Кашмірі, Ліберії, Бурунді, Колумбії.


З 2007 році автор і сценарист студії документальних фільмів телеканалу «Інтер». На початку березня 2014 року, в Криму, разом з операторами телеканалу «Інтер» Володимиром Дідовим і Павлом Лисенко, репортером Оленою Механік, а також грецьким журналістом Костасом Онісенко був захоплений групою бійців самооборони Криму. В результаті нападу він і його колеги отримали важкі травми.


У серпні 2014 Андрій звільнився з телеканалу «Інтер» і перейшов на «1+1». Свій перехід журналіст аргументував тим, що тільки там він на той час мав нагоду робити репортажі виключно українською мовою.


З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну висвітлює героїчну оборону ЗСУ з різних фронтів. Був поранений у березні 2022 року на Чернігівщині.


З 2010 по 2018 роки з під його руки виходять літературні роботи «Екватор», «Люди війни», «Імперія чотирьох боків», «Книга змін» а також фантастичний постапокаліптичний роман «Стіна» - його дебют в жанрі антиутопії. У фантастичному романі «Стіна» перед читачем постають два постапокаліптичні суспільства, одне з яких йде прогресивним шляхом, інше — деградує. Герої роману — українці та росіяни, що є носіями яскравих національних рис, перебувають у постійному напруженому антагонізмі.


Автор, що за роки своєї надзвичайно цікавої журналістської кар’єри побував в десятках «гарячих точок» земної кулі, без прикрас розповідає про біду, що спіткала його власну країну. Як справжній патріот, він не залишився осторонь конфлікту. Автор побував в кожному куточку фронту, освітлюючи війну, що декілька років тому шокувала весь цивілізований світ.


Книги Андрія Цаплієнка перекладені на кілька європейських мов.


За визначні особисті заслуги у становленні незалежної України і зміцненні її державності, захисті Вітчизни та служінні Українському народові, вагомий внесок у розвиток національного мистецтва, спорту, охорони здоров'я, плідну благодійну та громадську діяльність постановою указа президента України №499/2023 нагороджен відзнакою Президента України "Національна легенда України".

7 переглядів0 коментарів

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page