20 червня Україна відзначає 70‑річчя відомого прозаїка й журналіста Анатолія Олександровича Птіцина
- Библиотека Бахмут
- 20 черв.
- Читати 2 хв

У червні Україна відзначає 70‑річчя відомого прозаїка й журналіста Анатолія Олександровича Птіцина — автора захопливих дитячих казок, пригодницьких повістей, а також літературно-публіцистичних творів.
Птіцин Анатолій Олександрович народився 20 червня 1955 року в місті Батумі (Грузія). Потім разом з батьками довелося переїхати на острів Сахалін (Росія). Пізніше мешкає у Баку. Потім жив у німецькому місті-фортеці Наумбурзі, що в Нижній Саксонії. Там навчається у середній школі, займається музикою, грає на фортепіано. Родині знову доводиться переїхати, на цей раз до Києва. Закінчив середню школу, має музичну освіту.
Друкуватися як поет почав з 1978 року в газеті «Комсомольское знамя». Із 1989 по 1994 роки вів колонку гумору в газеті «Рабочее слово». Як журналіст, у 1997-1998 роках був акредитований у Верховній Раді України. Займає посаду виконавчого директора Української асоціації письменників художньосоціальної літератури. Належить до Міжнародної асоціації письменників баталістів і мариністів, заснованої письменником В. Пікулем. Позаштатний співробітник УТ-1.
Першою самостійною книжкою була збірка віршів «Поэзия Заземелья» (1999), яка стала приводом для включення прізвища автора до Великої біографічної енциклопедії в Росії, а також до Інтернет ресурсу Bioqrafiya.ru. Є автором таких книжок: «Руселька та Чарівні кульбабки Абалана» (2002), дитячі вірші «Дядько Федя і К?» (2003), «Ельфи з Поперечки та Чаша Щастя», «Чорна смуга», «Дон Привидон», «Будинок з привидами» (2005), у співавторстві з І. Ільєнком «Гноми на дорогах», «Не гальмуй!» (2006), спільно з О. Бригинцем у 2007 році «Анжеліка – принцеса Арну», «Лопухасте щастя» (2008), книга з серії «Життя видатних людей» (2009), друга книга з циклу про Анжеліку «Принцеса Анжеліка – нові історії» (2009), «Ниточка і Ложкін» (2009), «Анатолій Птіцин про Шолом-Алейхема, Януша Корчака, Фріца Крейслера», Миколу Лукаша, марію Терезу» (2009), «Посмішка азовського крокодила» (2010). Отримав подяку від фонду «Україна – дітям» за участь у благодійних акціях.
Основний напрям – дитяча та підліткова проза, твори, що поєднують пригодницьку казку, фантастику й історію — для дітей та усіх, хто цінує щире слово. Книжки вирізняються жанровою різноманітністю: від казкових пригод до історичних і біографічних нарисів про видатних особистостей.
Comments