«Пізнай себе – зрозумій кожного»
Жила на світі дівчина на ім’я Любов. Тяжко їй було жити без подружки. Ось і звернулася вона до старого сивого чарівника:
Допоможи мені, дідусю, вибрати подружку, щоб я могла з нею дружити все життя.
Подумав чарівник і сказав:
Приходь до мене завтра вранці, коли перші пташки заспівають і роса ще не просохне…
Вранці, коли ясне сонце освітило землю, прийшла Любов у вказане місце до трьох сосен, що стояли на краю лісу… Прийшла і бачить: стоять біля сосен п’ять прекрасних дівчат, одна від другої гарніша.
Ось, вибирай, - сказав дідусь-чарівник. – Одну звуть Радість, другу – Печаль, третю – Удача, четверту – Краса, п’яту – Терпимість.
Всі вони прекрасні, - сказала Любов. – Не знаю, кого і обрати…
Ти права, - відповів чарівник, - усі вони гарні, у житті ще не раз ти зустрінешся з ними, а може, ще й дружити будеш, але вибери одну з них. Вона буде тобі подружкою на все життя.
Замислилася Любов… Потім підійшла до однієї з дівчат і простягнула їй руку.
То кого ж вибрала Любов? Звичайно, Терпимість.
Терпимість, або толерантність, означає, що кожен вільний дотримуватися своїх переконань і визнавати таке ж право за іншими. Так, люди за своєю природою розрізняються за зовнішнім виглядом, соціальним станом, мовою, статтю, поведінкою і цінностями. Цей перелік критеріїв відмінності можна продовжувати без кінця.
Ми всі різні. Але ми всі рівні. Тож кожна людина має право жити в мирі та зберігати свою індивідуальність. А це означає, що бути толерантним не значить залишатися пасивним перед обличчям расизму, ксенофобії, гендерної або расової дискримінації, сексизму, ейджизму, насильства тощо, або ж мовчати, коли люди стикаються із жорстоким ставленням.
Бути толерантним – це з повагою та гідністю ставитися до свободи іншої людини, її поглядів, думок, поведінки, сприймати інший спосіб життя.
Бути толерантним – приймати інших людей такими, якими вони є, і взаємодіяти з ними на засадах згоди і порозуміння.
«Усі люди мають недоліки – хто більші, хто менші. Ось чому і дружба, і допомога, і спілкування були б неможливими, якби не існувало між нами взаємної терпимості», - сказав свого часу італійський історик, філософ-гуманіст Г. Гвіччардіні.
Отже, тільки терпимість, злагода, взаєморозуміння, взаємоповага вміння поважати думку іншої людини, яка відрізняється від твоєї власної, готовність допомогти іншим, творити добро, подолання особистого егоїзму принесуть щастя і впевненість у майбутньому.
Толерантне ставлення людини
Збереже планету від незгод,
Знищить суперечок павутину,
Переріже нитку перешкод.
Толерантне ставлення до всього
Збереже, врятує і спасе,
Допоможе вгледіть перемогу,
Допоможе витримати все.
Будь завжди нестримним вільнодумцем,
Свої мрії пензлем намалюй.
Освіти життя яскравим сонцем,
Толерантний Всесвіт побудуй!
Comments